… a o našich psích holkách

Jak to všechno začalo….

Všechno to začalo, když jsme si koupili dům s velkou zahradou. K domu patří pes. Tak jsme si pořídili prvního velkého psa, resp. fenku Velkého švýcarského salašnického psa – Daisy Valatheca. Moc krásná trojbarevná holka. Jak léta plynula, začali jsme uvažovat ještě o další fence, aby Daisy nebylo samotné smutno. Našli jsme úžasné plemeno Landseer. Pročetli jsme spoustu informací na internetu a šli jsme se podívat na Mezinárodní výstavu psů do Prahy. Bylo rozhodnuto – musíme ho mít.
Tak jsme začali pátrat, kde takového psa pořídit. Jde o málopočetné plemeno a tak jsme začali hledat i v zahraničí. Nakonec jsme si na Velikonoce dne 17.5. 2017 domu přivezli z Francie první fenku Landseera – Nick of Joy des Pandas des Terres Rouges.

Říkáme jí Nikita. Bylo jí 2,5 měsíce a bylo to krásné 15-ti kg plyšové klubíčko štěstí.
Nikita je moc milá a pohodová fenka. Chodíme s ní na cvičák do nedalekých Kralup. Při výcviku je velmi šikovná a pozorná a rychle se učí. Miluje lidi a všechny psí kamarády.
Protože jsme si moc přáli mít štěňátka, museli jsme absolvovat nějaké výstavy. Výstavy se Nikitě ale vůbec nelíbí a nebaví jí. Absolvovali jsme tedy povinné výstavy, zdravotní vyšetření a bonitaci dle pravidel Landseer klubu a zbytečně ji dál netrápíme.
S přibývajícím věkem Daisy jsme začali přemýšlet o tom, aby Nikita nezůstala sama. Bylo by jí moc smutno. Daisy už začínala mít problémy s delšími procházkami.

A tak k nám v listopadu 2018 přibyla další Landseerka – Loreen von den Süssen Bären. Té říkáme Lory. Tuhle naši holku jsme našli v Rakousku.
Lory je úplně jiná nátura. Je to janek. Nikita jí nejdřív k nám nechtěla vůbec pustit, ale nakonec přišla na to, že si spolu mohou hrát. Strašně rády se spolu honí po naší zahradě. Lory dokáže okopírovat jakoukoliv neplechu, kterou vidí. Kouše všechno, co Nikitě sebere a snaží se jí sebrat úplně všechno. Ale ráda se předvádí a tak doufáme, že zvládne výstavy lépe než Nikita.

…. začínáme psát další kapitolu….

Daisy nás opustila na konci roku 2019……a najednou nás po nějakých těch zdravotních útrapách opustila i Nikyta 08/2022. Lory zůstává sama na všechno….. Je z toho nesvá, v mnoha situacích je nejistá, protože Niky jí vždycky napovídala a uklidňovala. Asi po měsíci už začíná fungovat sama za sebe, ale v některých situacích jí prostě Niky chybí. Hledáme nějakou vhodnou kámošku, kterou by Lory zvládla a se kterou by jí bylo zase veselo. Lory je trochu složitější povaha a teď navíc má být kápo další parťačce? Necháme se překvapit……