… a o našich psích holkách

Všechno to začalo, když jsme si koupili dům s velkou zahradou. K domu patří pes. Tak jsme si pořídili prvního velkého psa, resp. fenku Velkého švýcarského salašnického psa – Daisy Valatheca. Moc krásná trojbarevná holka. Jak léta plynula, začali jsme uvažovat ještě o další fence, aby Daisy nebylo samotné smutno. Našli jsme úžasné plemeno Landseer. Pročetli jsme spoustu informací na internetu a šli jsme se podívat na Mezinárodní výstavu psů do Prahy. Bylo rozhodnuto – musíme ho mít.
Tak jsme začali pátrat, kde takového psa pořídit. Jde o málopočetné plemeno a tak jsme začali hledat i v zahraničí. Nakonec jsme si na Velikonoce dne 17.5. 2017 domu přivezli z Francie první fenku Landseera – Nick of Joy des Pandas des Terres Rouges.

Říkáme jí Nikita. Bylo jí 2,5 měsíce a bylo to krásné 15-ti kg plyšové klubíčko štěstí.
Nikita je moc milá a pohodová fenka. Chodíme s ní na cvičák do nedalekých Kralup. Při výcviku je velmi šikovná a pozorná a rychle se učí. Miluje lidi a všechny psí kamarády.
Protože jsme si moc přáli mít štěňátka, museli jsme absolvovat nějaké výstavy. Výstavy se Nikitě ale vůbec nelíbí a nebaví jí. Absolvovali jsme tedy povinné výstavy, zdravotní vyšetření a bonitaci dle pravidel Landseer klubu a zbytečně ji dál netrápíme.
S přibývajícím věkem Daisy jsme začali přemýšlet o tom, aby Nikita nezůstala sama. Bylo by jí moc smutno. Daisy už začínala mít problémy s delšími procházkami.

A tak k nám v listopadu 2018 přibyla další Landseerka – Loreen von den Süssen Bären. Té říkáme Lory. Tuhle naši holku jsme našli v Rakousku.
Lory je úplně jiná nátura. Je to janek. Nikita jí nejdřív k nám nechtěla vůbec pustit, ale nakonec přišla na to, že si spolu mohou hrát. Strašně rády se s spolu honí po naší zahradě. Lory dokáže okopírovat jakoukoliv neplechu, kterou vidí. Kouše všechno, co Nikitě sebere a snaží se jí sebrat úplně všechno. Ale ráda se předvádí a tak doufáme, že zvládne výstavy lépe než Nikita.